W numerze:
Przyjaciel Maksa
Słowo od redaktora
Drodzy Czytelnicy, niech ta wspaniała postać pokornego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca pomoże nam zrozumieć, że świętość zdobywa się poprzez zwykłe i wierne wykonywanie codziennych obowiązków z miłości do Boga i człowieka.
Wstawiennictwo o. Wenantego jest potężne, nie na darmo zwany jest polskim Charbelem – wykorzystajcie to!
Umieć nieść światło
Intencja Rycerstwa Niepokalanej na wrzesień
Wrzesień: Abyśmy umieli nieść światło Ewangelii aż po krańce ziemi, naśladując działalność św. Maksymiliana.
Matka moja i Bracia moi
Rozważania na wrzesień
Moje serce jest miejscem wzrostu Słowa kierowanego do mnie przez Jezusa. Jak je przyjmuję?
Wenanty Katarzyniec
Na chrzcie otrzymał imię Józef. Już od najmłodszych lat zachowaniem odbiegał od swoich rówieśników. W zakonie cechowało go rozmodlenie i umartwienie. Wzorowy w zachowywaniu przepisów zakonnych. Pilny i sumienny. Ojciec Wenanty Katarzyniec. O tej niezwykłej postaci opowie o. Dariusz Sowa, mistrz nowicjatu z Kalwarii Pacławskiej. Rozmawia o. Zbigniew Deryło.
Potężny wstawiennik
To niesamowite obserwować, jak ten Sługa Boży wkracza w życie wielu ludzi. I to zawsze z takim samym zaangażowaniem.
Czekamy na cud
Właściwie odczytana postać o. Wenantego Katarzyńca może być doskonałym wzorem dla tych, którzy dopiero rozpoczynają życie duchowe. Z o. Angelo Palerim OFMConv, postulatorem generalnym procesu beatyfikacyjnego, rozmawia Anna Artymiak.
Uśmiechnięta Madonna królów i świętych
Tajemnica niepodległości naszej Ojczyzny kryje się także w jej jedności. Za każdym razem, kiedy wróg chciał zaszkodzić naszemu krajowi i rodakom, czynił wiele, aby poróżnić Polaków i aby zniszczyć jedność narodową.
Blisko siebie
Mogłoby się wydawać, że współczesny świat i społeczeństwo globalne charakteryzuje silna tendencja tworzenia wspólnoty, i to zarówno w przestrzeni społecznej, narodowej i międzynarodowej. Najnowsza historia zdaje się to potwierdzać…
Człowiek w zamyśle Stwórcy i Zbawcy
Odpowiedzialne spojrzenie na człowieka, szczyt stworzenia, zwłaszcza na moralny wymiar licznych wyzwań, wobec których staje on oraz ludzkość, nie może pominąć odpowiedzialności spełnianej w wolności. To rozeznanie nie może prowadzić do tego, aby traktować ją absolutnie…
Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmowane są dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.
Pismo do nabycia na stronie wydawnictwa Niepokalanów:
Źródło: http://rycerzniepokalanej.pl/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz