sobota, 6 stycznia 2018

Styczniowy "Rycerz Niepokalanej" już dostępny




"Rycerz Niepokalanej" jest specyficznym pismem, ponieważ jego założycielem jest święty - św. Maksymilian Maria Kolbe. Jest pismem Rycerstwa Niepokalanej, wydawanym od 1922 roku. Celem Rycerstwa jest "zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną". Jest to cel zawsze aktualny, stąd też "Rycerz Niepokalanej" pragnie - zgodnie z założeniami św. Maksymiliana - trafić do wszystkich, do każdego domu, do każdej rodziny. W swej prostocie przekazu ukazuje miłość i potęgę Niepokalanej. W ten sposób służy temu, aby jak najwięcej dusz, oddając się Niepokalanej, jako Jej "rzecz i własność", przybliżyło się do Najsłodszego Serca Jezusowego.

"Rycerz" kształtuje sumienia, wychowuje. Jego cechą charakterystyczną jest to, że w prostych słowach pobudza do ufności Bogu przez Niepokalaną, do tego, że On jest i czuwa nad nami. Św. Maksymilian mówił: "Nic nie dzieje się bez woli Bożej, woli Niepokalanej. Nic też dobrego czy złego nie może się nam przydarzyć, jeśli On do tego nie dopuści, a jeżeli dopuszcza, to tylko i wyłącznie dla jak największej chwały Bożej i dla naszego dobra". Z listów, jakie docierają do redakcji, wynika, że najcenniejsze w "Rycerzu" są podziękowania za łaski, które Matka Boża udzieliła ludziom. Co miesiąc przychodzi ich kilkaset. Wybrane podziękowania, które zamieszczamy, są "perełką" w "Rycerzu". "Rycerz" jest wyłączną własnością Niepokalanej oraz Jej rycerzem - walczącym, ukazującym różne sytuacje, które są zagrożeniem dla człowieka. A zatem ma być, jak sama nazwa wskazuje, rycerzem Maryi, trafiającym do ludzi.



W styczniowym numerze:


Z nowymi siłami
Słowo od redaktora
Z nowymi siłami i nadziejami wchodzimy w nowy rok. Episkopat Polski w szczególności poświęcił go Duchowi Świętemu, który jako umacniający miłość ma nas prowadzić do Jezusa. Ten rok to także wspaniała 150. rocznica objawień w Lourdes.


Intencja Rycerstwa Niepokalanej Jedność i braterstwo
Intencja Rycerstwa Niepokalanej na styczeń: Aby na całym świecie Rycerstwo Niepokalanej było znakiem jedności i braterstwa.


Rozważania na styczeń
Panie, obym zawsze miał w pamięci prawdę o tym, co Tobie zawdzięczam. Niech moje serce będzie rozpalone uwielbieniem za Twoje łaski.


Polska żyjąca w znaku Chrystusa i Niepokalanej
Był to czas II wojny światowej. W godzinach wieczornych do drzwi jednego z domów w podlubelskiej wiosce zapukał człowiek szukający schronienia…


Polskie pierwsze soboty
Nabożeństwo pierwszych sobót – czym jest? Jego historia, której przyglądamy się z pobożną uwagą, jest taka zadziwiająca! Choćby dlatego, że w Fatimie Maryja najpierw prosiła o „poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu”, by po chwili wspomnieć też o szerzeniu…


Niepodległość nie przyszła znikąd
Rocznica 100 lat od odzyskania niepodległości przez Polskę skłania nas do pytania o nasz patriotyzm dzisiaj. Z ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim Januszem Kotańskim, rozmawia Anna Artymiak.


Bóg, Honor i Ojczyzna
Jedynym miejscem, gdzie można było mówić prawdę, był Kościół? O Bogu, Ojczyźnie i pozornie wolnej Polsce z Katarzyną Łaniewską, wybitną polską aktorką, rozmawia o. Zbigniew Deryło


Kobieta na skale. Matka Boska Skalska
Rozpoczynając w tym roku nowy dział artykułów w naszym czasopiśmie, pragniemy przybliżyć Czytelnikom nie tylko ważne fakty z historii naszej Ojczyzny, ale i otworzyć księgę, w której znajdą widzialne znaki mówiące o życiu pełnym miłości względem Pana Boga i Ojczyzny…


Błogosławiony mąż?
„Błogosławiony mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców, lecz ma upodobanie w Prawie Jahwe” (Ps 1,1).


Oczekiwana Koronacja Przeworskiej Matki Pocieszenia
Po 90 latach Ojcowie Bernardyni z Przeworska zdecydowali się kontynuować przedwojenne starania o koronację obrazu Matki Bożej Pocieszenia, czczonego w klasztornej świątyni od początku XVII w.


Ósma Gwiazda w Niepokalanowie
Granica między wojną i pokojem przebiega przez ludzkie serce.


Nowy numer Rycerza Niepokalanej możecie zamówić tutaj
Prenumerata: http://prenumerata.niepokalanow.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz